Paaukok

4 būdai padėti gyvūnams Lietuvoje

Kiekvienas žmogus gali padėti gyvūnams. Taip, net didžiausias kepsnių ir kotletų mėgėjas gali prisidėti prie gyvūnų gerovės. Kiekvienas, kad ir mažas, žingsnis reiškia daug, kai jį žengia daug žmonių.  Siūlome pasižadėti kažkurį iš šių žingsnių žengti. O kadangi pasižadėjimai veikia geriausiai, kai kam nors apie juos pasakai, pabaigoje rasi pasižadėjimo formą, kurią Tau užpildžius, mes sužinosime , kad pasižadėjai pagerinti šį pasaulį. Taigi, pristatome 4 būdus kaip galima padėti mūsų šalies (ir ne tik!) gyvūnams.

1. Nepirk ir nedėvėk gyvūnų kailio

Tai labai paprasta ir nereikalauja jokios investicijos, praradimo ar naujų įgūdžių. Turbūt nereikia išsamiai aiškinti, kad kailių fermos yra žiaurios ir tikra kančia jose įkalintiems gyvūnams. Jeigu dar nematei, čia gali rasti video iš Lietuvos kailių fermų. 

2. Nepirk narvuose augintų vištų kiaušinių

Deja, didžioji dalis Lietuvoje parduodamų kiaušinių yra gaunami iš vištų, kurios visą gyvenimą laikomos mažuose narvuose (vienai vištai tenka vos daugiau nei A4 formato lapo plotas). Įstikinti gali pažiūrėjęs mūsų paviešintą medžiagą iš didžiausių Lietuvos paukštynų. Rasti kitokių kiaušinių galima didesniuose prekybos centruose ar gauti iš ūkininkų, kurie savo vištas prižiūri ir jų nekankina. Taip pat siūlome pabandyti patiekalų be kiaušinių. Jų receptų rasi mūsų nemokamose receptų knygose.

3. Sumažink mėsos suvartojimą

Net 20% lietuvos gyventojų teigia, kad mažina suvalgomos mėsos kiekį. Tai rodo, jog atsiranda supratimas apie mėsos daromą žalą sveikatai, aplinkai ir gyvūnams. Net jeigu labai mėgsti mėsą, turbūt gali jos suvartoti mažiau. Jeigu nors vieną dieną per savaitę nevalgytume mėsos, sutaupytume kančių daugiau nei 9 milijonams gyvūnų Lietuvoje. Siūlome pasirinkti arba vieną dieną nevalgyti mėsos arba per pusę sumažinti savo mėsos suvartojimą. Na, o jei tai atrodo kaip per mažas iššūkis, išbandyk vegetarizmą! Vis daugiau ir daugiau restoranų siūlo įdomiausių ir įvairiausių vegetariškų patiekalų, tad nenuostabu, jog tiems, kurie pradeda mažinti mėsos suvartojimą, atsiveria kitas maisto pasaulis. Kad vegetariškas maistas atrodo gerai, gali įsitikinti aplankęs auGalybės nuotraukų galeriją.

Augalinė pita „Pitarija Fire Place“ © Rūta Jankauskaitė

4. Padėk mums padėti gyvūnams – paremk „Tuščius narvus“

Nuolat ieškome efektyviausių būdų pagerinti gyvūnų situaciją, bendraujame su užsienio kolegomis ir stengiamės veikti profesionaliai. Bet su Tavo parama galėtume padaryti dar daugiau. Net ir maža auka padeda mums padėti gyvūnams. 

 

Pagalvok, kuris žingsnis atrodo įgyvendinamas ir pasižadėk jį žengti! Tada dar paskatink kokį draugą ar giminaitį padaryti tą patį, nes keisti pasaulį lengviau komandoje.

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.