Paaukok

24 ES parlamento nariai reikalauja, kad Europa pereitų prie augalinės mitybos dėl aplinkosaugos priežasčių

Tai tikriausiai geriausios šių metų naujienos iš Europos! 24 ES parlamento nariai pasirašė laišką Europos Komisijos prezidentui, reikalaudami gyvulininkystės ribojimo ir augalinės mitybos skatinimo.

Siuntėjai laiške pabrėžė būtinybę sumažinti vartojimo lygį mažiausiai 30-čia procentų iki 2030-ųjų metų. Tai padėtų pasiekti neseniai nustatytus tikslus klimato srityje, sumažinti upių baseinus sekinantį gėlo vandens poreikį ir sumažinti sunkių lėtinių sveikatos problemų, kurias sukelia mėsa ir pieno produktai, skaičių.

Laiške teigiama:

Mokslas aiškiai teigia, jog mėsos bei pieno produktų suvartojimo sumažinimas būtinas norint reikšmingai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.

Gyvulininkystė yra atsakinga už 14.5% visų žmonių veiklos sukuriamų išmetamųjų dujų ir 40% metano bei 65% azoto oksido – dujų, kurios ypatingai didina globalinio atšilimo efektą. Taip pat laiške reiškiamas susirūpinimas dėl šios pramonės didelio gėlo vandens suvartojimo ir taršos.

Laiškas taip pat pabrėžia neigiamą mėsos ir pieno produktų vartojimo poveikį sveikatai:

Nesaikingas gyvūninių produktų vartojimas  prisideda prie sunkių lėtinių sveikatos sutrikimų Europos Sqjungoje. Individai, besimaitinantys augalinės kilmės maistu, pasižymi mažesniu svoriu ir žemesne diabeto, širdies bei kraujagyslių ligų ir kai kurių vėžio formų rizika. Tam ypatingos reikšmės suteikia faktas, jog lėtinės ligos yra 80 % mirčių ES priežastis. Augalinis maistas gali netgi saugoti nuo daugelio lėtinių ligų. 2008-siais metais Pasaulio Sveikatos Organizacijos periodiniame leidinyje paskelbtas tyrimas, kuriame buvo apskaičiuota, jog sustabdžius ES Bendrosios Žemės Ūkio Strategijos subsidijas pieno produktams ir mėsai būtų išvengta 12 844 mirčių nuo insulto ir širdies ligų, darant prielaidą, kad sočiųjų riebalų suvartojimas nukristų vos 1 %. Tai yra konservatyvūs skaičiavimai. Jeigu tokių subsidijų sustabdymas paveiktų suvartojimą labiau, kaip įvyko Suomijoje (5 %) ir Lenkijoje (7 %), būtų išgelbėta daug kartų daugiau gyvybių.

Tarp pasiūlytų rekomendacijų yra patarimas didinti švietimą ir visuomenės informuotumą apie neigiamą mėsos vartojimo poveikį, ir rekomendacija drausti reklamuoti šoninę bei kitus perdirbtos mėsos produktus. Šis pasiūlymas grindžiamas atnaujinta Pasaulio Sveikatos Organizacijos klasifikacija – raudona mėsa bei perdirbtos mėsos produktai joje priskiriami kancerogenams. Tai turėtų dar labiau sumažinti ir taip krentančią šių produktų paklausą.

Visą laišką galite perskaityti čia.

Tačiau mums nereikia valdžios, kad patys pradėtumėme spręsti šias problemas – rinkimės augalinį maistą ir kurkime geresnį pasaulį gyvūnams ir ateities kartoms jau dabar! Padėti gali mūsų augalinės mitybos gidas.

Parengta pagal: http://www.riseofthevegan.com/blog/eu-members-call-for-a-shift-to-plant-based-diets-to-protect-the-environment

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.